Teknik Analiz

Bitcoin’de Sırada Ne Var? 13 Mayıs 2022 – Yarım Günde Toplamda %350’yi Aşan Altcoin Sepet Karı

Bitcoin’de 4 saat ve daha düşük zamanlarda Fiyat Sıkışma Ölçeği © oldukça rahatlamış, sıkışmalar %40’ın altına düşmüş görünüyor. 15 dakika ve 30 dakikalık Bitcoin fiyat sıkışmalarında yaşanan kısa süreli sıkışma ve patlamalar genellikle yukarı yönlü gerçekleşiyor. Fiyat sıkışmalarının açılması yakında bir akümülasyonun gerçekleşeceğini gösteriyor. Burada önemli olan akümülasyonun nerede gerçekleşeceğidir.

BDDA © (Beybut’un Destek ve Direnç Algoritması) verilerine göre, Bitcoin’in en yakın majör direnci 33093$’da. Ancak bu çok güçlü bir direnç olarak görünmüyor. Bunun üzerinde gerçekleşecek akümülasyon; desteğe dönüşecek bu fiyatın güçlenmesine hizmet edecek. Ancak 35287 – 35642 $ üzerindeki akümülasyonlar güçlü bir majörün üstünde gerçekleşirse bu destek alanı çok daha anlamlı olacaktır.

35000$ üstünde ise en güçlü majör direnç alanı olan 37882 $ ve 38421 $ bulunuyor. Bu alanın üstündeki haftalık ve aylık kapanışlar çok önemli. Yukarı ivmeli hareketlerin kaynağı bu güçlü, destekleşmiş fiyat alanı olabilir. Böylece 48200$’a dek oluşan geçmişteki fiyat boşlukları giderilebilir.

BTC’deki akümülasyon bir miktar dominans dağıtımı anlamına da gelir. Bu durumda Ucuz Coinler bölümümüz fikir verici olabilir. Bazı altcoinler pump görebilir.

Ancak tüm bunlar olumlu bir yaz-bahar havasıyla mümkün. Fed’den gelebilecek şahin açıklamalar tüm süreci tersine çevirebilir. Ayrıca boşluktaki akümülasyonlar risklidir. Dinginlik sürecinin direnç altında gerçekleşmesi bazı riskleri işaret eder. Bu durumda, düzeltme, küçük bir tepe, birkaç mumluk saadet olarak kalabilir. Bu nedenle mutlaka işlemler stoplu yapılmalı. Karlı stop, iz süren stop gibi stratejiler uygulanmalıdır.

Beybut programı kripto programı bitcoin programı

Yazının video sürümü:

Dün BTC dibini tespit ederek yaptığım sepet ve yarım günlük kar çıktısı şöyledir:

Burada bildirilen işlemler ve fikirler yatırım tavsiyesi değildir. Kendi şahsi fikrimi, işlemlerimi, riskimi ifade eder. Kaldıraçlı işlemler çok risklidir. Profesyonelce kullanılmalı veya hiç kullanılmamalıdır. Aksi halde büyük kayıplara neden olur.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatınız

Değerli ziyaretçimiz, reklam engelleyiciler büyük özveriyle gerçekleştirdiğimiz bu yayını baltalamaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapattıktan sonra tekrar ziyaret ediniz.