Bitcoin’in En Güçlü Destek ve Dirençleri

Puanlar mısınız? post

Bitcoin’in tarih boyunca oluşturduğu en güçlü destek ve dirençleri BDDA (Beybut’un Destek ve Direnç Algoritması) ile tespit ettik. 20.04.2022 tarihine göre, 1000 mumluk değerlendirme sonucunda günlük ve haftalık en güçlü destek ve dirençler şöyledir:

Geçmiş bin mum değerlendirmesine göre Bitcoin’in en güçlü desteği / direnci ; 42381 $’dır. Günlük bağlamda bu destek veya direncin oluşması, fiyatın 42 bin $ ve çevresindeki akümülasyonunu da ifade eder. Başka bir ifadeyle alıcı ve satıcılar karar aşamalarını günlük bağlamda çoğunlukla 42000 $’da gerçekleştirmekteler.

Geçmiş tüm haftaların Binance verileriyle oluşturulan en güçlü haftalık destek veya direnci ise 9681 $’dır. Ancak bu fiyattan oldukça uzaklaştığımızı düşünürsek fiyata en yakın ve en güçlü destek-direnç 38421 $’dır.

Destek nedir?

Finans piyasalarında, fiyat hareketleri sonucu oluşan mumların veya fiyat hareketlerinin aşağı yönlenmesini durduracağı varsayılan fiyat veya fiyat bölgeleridir. Bu bölgeler belirlenirken bazı teorilere göre fiyatın akümüle olduğu / karar aşamasını geçirdiği alanlar önemsenir. Kimi teoriler ise uyumsuzlukları önemser.

Direnç Nedir?

Finans piyasalarında, fiyat hareketlerinin yukarı yönlenmesini durduracağı varsayılan fiyat veya fiyat bölgeleridir. Belirlenmesi destek ile aynıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=Wmunhg5Nl4M

Yorum yapın