Bitcoin Uzun Vadeli Fiyat Tahmini : 7606 $

Puanlar mısınız? post

Bu içerik gelecekteki izleyicilerim ve fiyat hareketleri konusunda uzman kişiler için oluşturuldu. Manipülatif değildir. Bir yatırım tavsiyesi olarak değil; fiyat hareketlerine dayalı bir düşünce olarak algılanmalıdır.

Bildiğiniz üzere fiyat düşerken herkes bir nedenle fiyatın çok daha fazla düşeceğini; fiyat çıkarken ise uçuk fiyatları zikreder. Genellikle bu tahminler gerçekleşmez. Fiyat bir dalga halinde hareket eder. Ortalama dalga hareketleriyle yavaşça hedefine gider.

Bu içerik ve video gelecekte grafiklere bakınca bana hak verip şaşıracak izleyicilerim için anlamlı olacak. Çoğunuz, şimdi beni fiyat düşerken “en düşüğü ben söylemeliyim“ci gibi görecek. Fiyat 70 bin $ olduğunda çoğunuz “bilemedi” deyip bu videoyu unutacak.

Ancak gelecekte birgün bir abonem veya rastgele bir izleyici bu videoyu gördüğünde benim bunu nasıl görebildiğimi hayretle izleyip; içeriği paylaşacak.

Biraz sonra belirteceğim fiyat; Bitcoin haftalık grafiğinden, fiyat hareketlerinden (price action) kaynaklanıyor. Dolayısıyla bu hedef fiyatın gelmesi yıllar sürebilir -ki o yıllardan birindeyiz.-
Bu girizgahın ardından sizlere gerekçeleriyle Bitcoin fiyatının neden; 7606 $ olacağını anlatayım. Eğer bu iddiayı başka bir yerde görürseniz çıkış kaynağı Beybut’tur.

Bitcoin uzun vadeli fiyat tahmini


Öncelikle Bitcoin haftalık grafiğinde 9 Mart 2020 tarihinde başlayan haftanın mumunu görelim. Bu mum, bir düşüş trendinin ardından yükselen trendin başladığı yerdeki en dipteki mumdur. Bu mum bütün varlığıyla, dibi ve tepesiyle bir order block (emir bloğu) oluşturuyor.

Fiyat mutlaka emir bloklarına değer mi? Böyle bir şart olduğunu bilmiyorum. Ancak başka bir durum daha var.

Order block mumunu oluşturan mum bölgesinin içinde bir fiyat boşluğu (fair value gap) bulunuyor. Fiyatın hızla yükselmesi (bullish imbalance) -veya düşmesi- hareketleri sonucu oluşan FVG’lerin tekrar deneneceğini düşünüyorum. Market maker fiyatı bu bölgelere getirecektir.

7606$’da doldurulacak FVG, Bitcoin’de boş kalan en son FVG‘dir. Bundan önce 25000$’a dek devam eden fiyat boşlukları bulunuyor.

Fiyat hareketleri analizimden kaynaklanan bu gerekçem nedeniyle BTC fiyatının uzunca da olsa bir süre sonra 7000-8000$ bandını test edip buradaki boşluğu alacağını düşünüyorum. Ancak Bitcoin madencilik maliyetinin 29000$ civarında olduğu Nisan 2022’de bu fiyatın komik gelebileceğini biliyorum. Bir mali krizin, ciddi bir veya birkaç regülasyonun veya benzeri bir durumun Bitcoin fiyatını 7606$’a düşüreceğini, bu duruma neden olabileceğini düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=FVipDncUaiI

Saygı ve selamlarımla.

Beybut adına Barış Y.

Bitcoin uzun vadeli fiyat tahmini, yorumu, analizi.

Yorum yapın