Bitcoin’de ve Altcoinlerde Kısa Vadeli Fırsatlar

Puanlar mısınız? post

Bitcoin, bu makalemizde belirttiğimiz senaryolardan B ve C senaryosunu gerçekleştiriyor. Aslında A senaryosu da kısmen gerçekleşti. 26800$ı iğneleyen Bitcoin hızlıca 28300$ civarına kadar düzelttikten sonra tekrar düştü. %2-3lük bir şaşmayla birlikte A senaryosunun da kısmen gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

Bitcoin bu noktada bize çok net fiyat öngörüsü sağlıyor. Herkes korkudan titrerken açıkça görünen bir fırsat sunuyor. Birkaç gün içinde mutlaka kısa vadeli bir düzeltme sunacağını söylüyor. Bu süre 1-3 gün olabilir. Unutmayalım ki bu fırsatı doğru şekilde ve zamanda değerlendirmezsek, fırsatın bir felakete dönüşeceğini biliyoruz.

Bu fırsat bize Beybut ekranımızdaki Dip Ölçeği© ve mum yapılarıyla işaret ediliyor. Fiyat şunu söylüyor: Belki bir miktar daha aşağı salınım gerçekleştirdikten sonra birkaç gün içinde bir düzeltme yapmak zorundayım.

Dip alma iğnesi 13000$ – 20000$ kadar geniş bir bölgeye gelebilir. Bu nedenle kaldıraç kullanılmamalı veya doğru ayarlanmalıdır. İğnenin nereye gelebileceğini Dip Ölçeği’yle anlayabiliyoruz. En iyisi, en yüksek yüzdedir.

Makul bir iğne 17000$ civarından dönmeli. Bu noktada iğne ucunu tahmin yerine market makerın 20000$’da biriken longcuları nasıl eleyeceğini izlemek en mantıklı davranış olur. Bu izlemden sonra pozisyon fikirleri yeşertmek tedbirli bir davranıştır.

Fiyat sıkışmalarının, %30’u aşan fiyat hareketine karşın %20 kadar yakılabilmiş olması; daha sert hareketlerin oluşacağını ifade ediyor. Bu sert hareket sert bir iğne sonrası sert bir pump veya bir iki mumluk sert bir dump olarak gerçekleşebilir. Bu nedenle dip için acele etmememiz gerekiyor.

O halde bu düzeltmeden faydalanmak gerekir. Ben bu noktada biraz daha muhafazakar davranma taraftarıyım. Dönüş formasyonlu bir mum, bir dip iğnesi görmedikçe pozisyona girmeyi düşünmüyorum. Derin bir iğne sonrasında günlük Dip Ölçeği’nin 99.98’i aşabilmesi bence harika bir fırsat olacak. Bu en açık ve tartışmasız düzeltme ibaresi olur.

Bitcoin’de Yükseliş Nereye Kadar Olur?

Artık ilk etapta 29-30000$ bandını hedeflemek zor. İlk etap olarak 25000$ civarını, yani günlükte düşen trend çizgisinin retestini hedeflemek daha gerçekçi bir bakış açısı olur.

Ucuz altcoinleri incelemek ve çokça düşmüş dipleri kısa süreli satın almak kendi açımdan kısa vadeli ve güçlü bir karlanmaya neden olabilir.

En Kötü Senaryo: Günlük Akümülasyon

Eğer fiyat dip almadan 19000$ – 21000$ bandında akümüle olursa, fiyat dip alana kadar kısa vadeli hiçbir şey yapamayız. Ayrıca bu, iyi bir fiyat davranışı biçimi olmaz. Fiyat yapısı sislenir ve anlamsızlaşır. Tekrar bir düşüşün önü açılır.

https://www.youtube.com/watch?v=WmV43jX6-fY

Bu durumda şu videomu izlemelisiniz: https://www.youtube.com/watch?v=FVipDncUaiI

Yorum yapın