Duyuru: Beybut.com için sunucu ve site güncelleştirmeleri nedeniyle kesintiler, veri durmaları yaşanabilir. Teknik güçlükler nedeniyle güncelleme belirsiz bir tarihe ertelendi. Sabrınız ve teveccühünüz için teşekkür ederiz.

Güncelleme Notları ve Duyurular

Bu sayfada Beybut yazılımının güncelleme notları bulunur. Özellikle ana değişikliklere yer verilir.

2.0 :

Şubat 2022 – Yayın başlangıcı.

2.0.1 :

23 Şubat 2022 – Uyumsuzluk Ölçeği eklendi. Bu ölçek RSI uyumsuzluklarını ekrandaki tüm zaman dilimlerinde neredeyse kusursuz biçimde bulur. Birçok indikatörün göstermediği aktif mum uyumsuzluklarını ifade eder. Bu ölçek, repaint özellikte değildir.

25 Şubat 2022 – Fiyat Sıkışma Ölçeği © güncellendi. Artık sıkışma ölçeği daha hassas. Tüm ölçeklerde sınır bölgeye giriş sıkışması %80 olarak ifade edilecek.

2.0.2

2 Mart 2022 – Kurt Kapanı Ticareti © eklendi. Throwback ve pullback için alanları bulan bu algoritmanın adını koyarken bir savaş tekniği olan “sahte ricat” (sahte geri çekilme)’tan esinlendim. Bu algoritma ilgili crypto varlığın geri çekilme, ileri atılma yani destek ve direnç alanlarına değdiği fiyatı buluyor. Bir işlem fikri varsa, ilk fiyat en temel destek veya direnci belirtiyor. İkinci fiyat ise bir tepeyi ifade ediyor. Eğer fiyat, birinci fiyatın üstündeyse majör direnç ikinci fiyat olabiliyor. Bu durumda destek ise ilk fiyattır. Eğer fiyat birinci fiyatın altındaysa majör direnç birinci fiyat oluyor. 4 saatlik veya günlük grafikten bu fikir teyit edilebilir. Bu algoritmanın fiyatla ilişkili kısmı tamamen fiyat hareketleriyle tasarlandı. Bu algoritmanın tasarımı halen devam ediyor.

2.0.3A

23 Mart 2022 – 2.0.3 Alfa sürümü ile birlikte yeni eklenebilecek işlevler düşünülüyor ve ekranda gösteriliyor. Bu süreç tamamlandığında Beybut 2.0.3 sürümüne Beta beklemesi olmadan geçecek. Sürümde Kurt Kapanı Ticareti tamamlandı. Bu bölümün ismi “BDDA / Beybut’un Destek-Direnç Algoritması” © olarak değiştirildi. Diğer güncellemeler de tasarlanmaktadır.

31 Mart 2022 – 2.0.3 Alfa sürümüne Tepe Ölçeği © ve Dip Ölçeği © algoritmamı ekledim. Bu algoritmamın daha kısa sürelisini scalping işlemlerimde trade algoritması olarak kullanıyorum. Tamamen trade edilebilir bu fikir, ters işlemler için kısa süreli dip ve tepe noktalarını buluyor. %0 ve %100 değerleri arasında hareket eder. %100 dip veya tepeye en yakın noktayı ifade eder. Bu %’leri dilimizle anlamlandırmak istersek;

  • %95-98: Dip veya tepeye yakın bir fiyattayız. Ancak fiyat hala düşüp çıkabilir. Daha yüksek yüzdeler için tetikte olunmalı.
  • %98-99: Artık neredeyse dip veya tepedeyiz. İşlem fikri gözden geçirilebilir.
  • %100: Tam olarak tepe veya dipteyiz. Artık fiyat çok az yukarı veya aşağı hareketlenebilir. Daha sonra düzeltme yapar.

Dip Tepe Ölçeği sayesinde fiyatın kısa sürede ne kadar düşüp çıkabileceğini rahatça anlayabilirsiniz. Şiddetli hareketlerdeki düzeltmeler kolayca yakalanabiliyor. Dip ve Tepe ölçekleri farklı algoritmalarla çalışır. Birbirini tamamlamaz. Ölçekler oransal değildir. Dip ve tepeler değişkendir. Bu nedenle limit emirler için uygun değildir.

İlerleyen zamanda daha büyük zaman dilimlerinde de bu heyecan verici algoritmayı işletebilirim.

27.07.2022

Tarihinde yaşanan bir talihsizlik nedeniyle Youtube kanalımız silindi. Google hesabının Youtube kanalını sildiğimizde meğer tüm kanallar da siliniyormuş. Geçmiş olsun. Şimdilik bir Youtube kanalımız kalmadı.

10.08.2022

Artık içeriğimizde borsa, forex gibi sorunlarının çözümlerini içeren konular da olacak.

12.08.2022

Price action temelinde geliştirdiğim yazılımımı, kısıtlı sayıda kullanımı ücretsiz olmak kaydıyla, ilerleyen süreçte indirmeye açmayı düşünüyorum. Smart money anlayışıyla hali hazırda kullandığım ve geliştirdiğim tekniklerle birlikte price actiondaki bazı setuplar yazılımda yer alıyor. Henüz bir çıkış tarihi planlamadım.

price action software