Genel

Kripto Market Analizi

Kripto marketteki en dominant 199 coini inceledim (2022-05-17 13:23:49). Bu analiz sonucunda marketi şöyle yorumluyorum:

Hareketli Ortalamalar

Kripto markette EMA 200 üstünde günlük kapanışı yapan 2 coin var. Ema 200 (200 günlük üstel hareketli ortalama) genel trendi anlamak için sıkça kullanılır. Kriptoların çoğunluğu düşüş trendinde. Marketin geneli bir boğa sezonunda olmadığımızı söylüyor.

Hareketli ortalama verisine göre yükseliş trendindeki coinlerden; Keep Network (Keep), Nucypher (Nu).

Golden cross (altın kesişim) yapmış, Ema 50, Ema 200'ün üstünde olan 9 coin bulunuyor. Kriptoların çoğunluğu golden cross yapamamış. Bu veri, markette bir boğa sezonu yaşanmadığını gösteriyor.

Golden cross kriptolara örnek; Terra (Luna), Near Protocol (Near), Zilliqa (Zil), Keep Network (Keep), Pax Gold (Paxg), Nucypher (Nu).

Olumsuz Görünüm

Hacim

Marketin hacimsel varlığı kötü durumda görünüyor. Kripto varlıklar sadece fiyat olarak değil hacim olarak da kayba uğramış. İncelediğim 199 coinin 184 tanesi hacimli alım talebi görmüyor.

Olumsuz Görünüm

RSI

Coinlerin RSI verileri kötü görünüyor. Yorumladığım 199 coinin 196 adetinin RSI'ı 50 değerinin altında.

Olumsuz Görünüm

Kriptoların hiçbiri günlük rsi aşırı satım (30) sınırında değil.Kriptoların hiçbiri günlük rsi aşırı alım (70) sınırında değil.

Bollinger Bantları

Günlük kapanışını bollinger alt bandının altında yapan 2 coin bulunuyor. Örneğin: Terra (Luna), Winklink (Win). Coinlerin hiçbiri günlük mumu bollinger üst bandının üstünde kapatmamış. Günlük kapanışını bollinger orta bandının üstünde yapan 4 coin var. Örneğin: Keep Network (Keep), Maker (Mkr), Nucypher (Nu), Bittorrent (new) (Btt).

Stoch RSI

Stoch RSI K (hızlı) değeri D (yavaş) değerinin üzerinde olan ve 20 alt sınırının üzerinde 183 coin mevcut.

Günlük kripto market analizi ve yorumu bulunur. Coinlerin, marketin genel durumunu anlamak için indikatörlerle anlamlı teknik analiz istatistikleri gösterilir. Ema, Rsi, hacim, Bollinger Bantları, Stoch RSI indikatörleriyle başat kriptoların durumu bağlamında marketin durumu değerlendirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatınız

Değerli ziyaretçimiz, reklam engelleyiciler büyük özveriyle gerçekleştirdiğimiz bu yayını baltalamaktadır. Lütfen reklam engelleyicinizi kapattıktan sonra tekrar ziyaret ediniz.